Znani wielbiciele kawy.

Znani wielbiciele kawy.

Znani wielbiciele kawy – warto wiedzieć, którzy wielcy aktorzy, reżyserzy czy politycy uwielbiają ten kultowy napój i w jaki sposób go przyrządzają.

Smakosze kawy na świecie – są ich miliony. Nie wyobrażają sobie rozpoczęcia nowego dnia bez filiżanki mocnego espresso czy delikatnego cappuccino.
Także osoby znane z pierwszych stron gazet uwielbiają ten szlachetny napar. Dowiedzmy się zatem, kim są znani wielbiciele kawy!

Smakosze kawy

Smakosze kawy

Gwiazda Hollywood Audrey Hepburn słynęła ze swojego wielkiego umiłowania kawy. Bardzo często fotografowana była z jej filiżanką w dłoniach. Doszło nawet do sytuacji, iż reżyserzy filmów, w których grała, pozwalali na to, by jej postaci także często pijały kawę. Dzięki temu aktorka mogła rozkoszować się jej smakiem niezwykle często. Ci, którzy znali Audrey, potwierdzają, iż nie gardziła żadnym gatunkiem kawy. Sięgała często zarówno po mocno espresso, jak i delikatne i subtelne latte macchiato, a także cappuccino.

Znani wielbiciele kawy to także politycy. Nie wszyscy zapewne wiedzą, iż jej wielkim smakoszem był Winston Churchil. Do historii już przeszła anegdota mówiąca o tym, iż gdy Lady Astor powiedziała do niego: „ Winston, gdybyś był moim mężem, zatrułabym twoją kawę”, ten bez wahania odpowiedział: ”Nancy, gdybyś była moją żoną, wypiłbym ją”.

Z umiłowania kawy słynęła także księżna Diana. Co ciekawe – bardzo lubiła pijać ją wśród zwykłych ludzi, nie w gronie dyplomatów czy towarzyskiej elity z pierwszych stron gazet. Zamawiała zwykle latte albo małą czarną. Z chęcią przesiadywała w kawiarence blisko Kensington Palace. Po jej śmierci nazwę lokalu zmieniono na „Cafe Diana”.

Wielbiciel kawy (a konkretnie mocnego espresso) to słynny aktor Hollywood Colin Farrel. Współpracownicy mawiają, że gdy tylko ma on chwilę przerwy podczas zdjęć, zaraz wybiera się do jakiejś kawiarenki.

Quentin Tarantino to także wielbiciel kawy. Najchętniej pija tę robioną samodzielnie, z odrobiną mleka.

Jak widać nie tylko zwyczajni obywatele kochają kawę. Uwielbiają ją także popularne postaci, znane z pierwszych stron gazet. Nietrudno wszak się temu dziwić – ten znakomity, aromatyczny napój łączy ludzi, niezależnie od tego, kim są.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.